Otwarcie wystawy plenerowej “Nic dla siebie… o Tatrach i innych darach Zamoyskiego dla Polski”, 7 lipca

7 lipca, podczas Święta Ulicy Zamoyskiego, zapraszamy na otwarcie wystawy plenerowej pt.: „Nic dla siebie… O Tatrach i innych darach Zamoyskiego dla Polski”.

O godzinie 12.30 będzie można wziąć udział w oprowadzaniu po wystawie, które poprowadzi Małgorzata Potocka z PAN Biblioteka Kórnicka.

O wystawie:

100 lat temu, 3 października 1924 r., zmarł ostatni właściciel dobór kórnickich i zakopiańskich. Z tej okazji Senat Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił rok 2024 Rokiem Władysława Zamoyskiego.

Biblioteka Kórnicka PAN we współpracy z Fundacją Zakłady Kórnickie przygotowała wystawę poświęconą niezwykłemu życiu i działalności hrabiego Zamoyskiego – Nic dla siebie… o Tatrach i innych darach Zamoyskiego dla Polski.

Wystawa była już prezentowana w siedzibie Senatu RP, a na co dzień można ją podziwiać w Zamku w Kórniku.

Autorami wystawy są: Edyta Bątkiewicz-Szymanowska, Magdalena Biniaś-Szkopek, Małgorzata Cieliczko, Małgorzata Potocka, Mikołaj Potocki i Krzysztof Rataj.

Opracowanie graficzne wystawy to dzieło Agnieszki Juraszczyk z Fundacji Tres.

Wystawę można będzie oglądać od 7 lipca do 27 października 2024 r. w ogrodzie przed Galerią Sztuki w willi Oksza, ul. Zamoyskiego 25.