Spotkanie w Museo Nazionale della Montagna w Turynie

Dnia 6 maja w Museo Nazionale della Montagna w Turynie odbyło się spotkanie dwóch światowych stowarzyszeń górskich: kolejne zgromadzenie Związku Muzeów Górskich IMMA, którego Muzeum Tatrzańskie jest członkiem, oraz spotkanie Międzynarodowego Związku Filmów Górskich IAMF.

W zgromadzeniu IMMA uczestniczyli przedstawiciele muzeów górskich: Museo Nazionale della Montagna w Turynie, Servei General d’Informació de Muntanya w Sabadell, Musée Alpin w Chamonix, Alpines Museum der Schewiz w Bernie, International Mountain Museum w Pokharze oraz Musée Savoisien w Chambéry.

Cieszymy się, że do IMMY dołączyli nowi członkowie: Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze oraz Museo Valtellinese di Storia ed Arte w Sondrio.

W części popołudniowej odbyło się wspólne spotkanie IMMA oraz IAMF, podczas którego członkowie stowarzyszeń mieli okazję do wymiany doświadczeń i rozmów.

Muzeum Tatrzańskie podczas zjazdu muzeów górskich reprezentował Dyrektor Michał Murzyn oraz Główna Inwentaryzator Emilia Pomiankiewicz-Wagner.

Bardzo cieszymy się z rozwoju IMMY i liczymy na realizację kolejnych wspólnych projektów łączących muzea górskie na świecie.