Tatrzańskie Yeti

Zwierzęta żyjące samotnie i zamieszkujące gęste lasy czy niedostępne obszary od zawsze pobudzały ludzką wyobraźnię. Te tajemnicze istoty stawały się bohaterami legend i opowieści przekazywanych kolejnym pokoleniom. Obdarzano jest magicznymi mocami i snuto na ich temat nieprawdopodobne historie. Tak działo się na całym świece i zjawisko to dotknęło również Karpat.

Istnieją postacie legendowe  Tatr. Jednak są też i takie zwierzęta, o których od wielu pokoleń krążą podania. Czasami są one tak mocno zakorzenione w naszej świadomości, że w zasadzie nie wiemy o nich nic, poza tym co mówią legendy. Część z tych zwierząt nie występuje już w Tatrach lub w ogóle wymarła. Jednak wciąż pozostają ślady, które świadczą o ich bytności. Są to kości, tropy, a czasem i inne tajemnicze pozostałości, pobudzające wyobraźnię i przyczyniające się do powstania mitów. Nierzadko przetrwały też całe wypreparowane zwierzęta, które stanowią dowód rzeczowy w naukowych śledztwach.

Gatunki „legendowe” żyją w Tatrach i dziś. Większość z nas nigdy ich nie zobaczy. Jednak jest miejsce gdzie można je wszystkie, w jednym miejscu i tym samym czasie, spotkać – jest to Muzeum Tatrzańskie.

FINISAŻ

Serdecznie zapraszamy na finisaż wystawy “Tatrzańskie Yeti”, który odbędzie się 3 marca (niedziela) o godzinie 17:00 w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego, mieszczącym się przy ulicy Krupówki 10.

Wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego

 

WERNISAŻ

Serdecznie zapraszamy na wernisaż nowej, niezwykłej wystawy “Tatrzańskie Yeti”, który odbędzie się 6 grudnia (środa) w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego, mieszczącym się przy ulicy Krupówki 10.

PROGRAM WYDARZENIA:

11:00 – „Tatrzańskie Yeti”. Mikołajkowe oprowadzanie dla najmłodszych po nowej wystawie czasowej

17:00 – Wernisaż wystawy „Tatrzańskie Yeti”

Wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego

 

plakat Grafika z twarzą białego yeti i napisem tatrzańskie yeti wystawa czasowa od 6 grudnia 2023 r. MUZEUM TATRZAŃSKIE im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, ul. Krupówki 10

Wpisz szukane wyrażenie