VII BIEG HASIORA PRZESZEDŁ DO HISTORII

Rekord artysty na 3 km został pobity przez dwóch zawodników.

W minioną niedzielę, 2 czerwca, w Kuźnicach ponownie zabrzmiał wystrzał z pistoletu startowego, który rozpoczął kolejny Bieg Hasiora, a ogród przy Galerii artysty po raz kolejny wypełnił się sportowymi emocjami.

Sprzyjająca pogoda zachęciła do startu 132 zawodników (ze 160 zapisanych), którzy przebiegli lub przemaszerowali 3-kilometrową trasę do Galerii Hasiora. Ponownie w historii biegu zapisało się wiele indywidualnych osiągnięć sportowych, a rekord Władysława Hasiora na dystansie 3 km został pobity tym razem przez dwóch zawodników.

Reprezentacja przyjezdnych biegaczy zdominowała podium w kategorii Open Mężczyzn. Pierwszy na mecie pojawił się Emil Drabik z Mszany Dolnej, który ukończył bieg z czasem 8:36, na drugim miejscu pojawił się Jacek Rudziński z Kocmyrzowa (z czasem 8:41), a jako trzeci na mecie zameldował się Dominik Piwowarczyk z Krakowa (8:51).

Niecałe dwie minuty później do celu dotarła równie silna czołówka kobiet, zdominowana przez mieszkanki Kościeliska. O miejscach w kategorii Open Kobiet również decydowały sekundy. Pierwsza dotarła do mety Katarzyna Frączysta z Kościeliska (z czasem 10:33), na drugim miejscu pojawiła się Urszula Dudzik z Mszany Dolnej (z czasem 10:43), a na trzecim miejscu Weronika Frączysta z Kościeliska (z czasem 11:10).

Wszyscy zawodnicy wytrwale ukończyli bieg, zajmując kolejne miejsca w kategoriach wiekowych. Najliczniejszą kategorią, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, w której toczyły się zacięte walki na sekundy była kategoria seniorów. Licznie reprezentowana była także kategoria juniorów, z najmłodszymi uczestnikami: 6-letnim Mikołajem i 8-letnią Zosią. Wśród mężczyzn pojawili się także reprezentanci kategorii Super Weteran. Gratulujemy wszystkim zawodnikom determinacji, wytrwałości i świetnych wyników!

Na mecie na zawodników czekał zdrowy poczęstunek jogurtowy ufundowany przez firmę Magda-roślinna oraz słodkości na uzupełnienie energii ufundowane przez firmę ETI Dare. Na leżakach w zaciszu Galerii Hasiora uczestnicy biegu mogli wymienić się wrażeniami i zregenerować siły. W oczekiwaniu na wyniki zawodnicy mieli okazję podjąć wyzwanie duchowe i obcować ze sztuką Władysława Hasiora podczas dedykowanego oprowadzania kuratorskiego po Galerii.

Bardzo cieszymy się, że po raz kolejny tak wiele osób wzięło udział w Biegu Hasiora. To dla nas ogromna radość, że w zawodach organizowanych przez Muzeum Tatrzańskie uczestniczą stali zawodnicy, a atmosfera w strefie kibica jest zawsze pełna entuzjazmu.

Partnerem VII Biegu Hasiora był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem, który tradycyjnie, każdego roku wspiera Muzeum Tatrzańskie cennym doświadczeniem i profesjonalną pomocą przy organizacji zawodów. Bardzo dziękujemy sponsorom i partnerom wydarzenia, którzy ufundowali nagrody specjalne: firmie Magda-roślinna i firmie ETI Dare.

Dziękujemy za wsparcie Policji, Straży Miejskiej i Pogotowiu, bez których realizacja Biegu Hasiora nie byłaby możliwa. Dziękujemy za niezawodny pomiar czasu przeprowadzony przez firmę Sport-timing.

Wszystkim zawodnikom raz jeszcze gratulujemy osiągniętych wyników, życzymy dalszej niezawodnej formy. Do zobaczenia za rok podczas VIII Biegu Hasiora łączącym kulturę, sztukę i sport w jednym.

Wyniki:

Sponsorzy nagród: