Poznaj moją naturę – konkurs plastyczny

Natura tatrzańska inspirowała twórców od dawna. Najlepszym tego przykładem są motywy botaniczne stosowane przez Stanisława Witkiewicza w Stylu Zakopiańskim. Okazało się, że piękno przyrody tatrzańskiej zainspirowało również Państwa do stworzenia wspaniałych prac plastycznych i zgłoszenia ich do konkursu. W zabawie wzięły udziału zarówno dzieci, młodzież jaki i osoby dorosłe.

Tematem prac była współczesna interpretacja prac Stanisława Witkiewicza lub tworzenie prac inspirowanych stylem zakopiańskim i naturą, z którą niezaprzeczalnie jest on związany. Prace zgłaszano w formie fotografii cyfrowych powstałych dzieł. Dla laureatów przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody. Komisja konkursowa postanowiła wyróżnić 11 osób. Dziś możecie Państwo zobaczyć efekt ich pracy w poniższej galerii.

Kategoria Dorośli:

1. Wojciech Kot
  2. Ewa Radwańska
  3. Natalia Małkiewicz

Wyróżnieni:

1. Paweł Kasprzyk
  2. Maciej Hoły

Kategoria Dzieci (do lat 12stu):

1. Maja Wysocka
  2. Łucja Jarosz oraz Zuzanna Jarząbek
  3. Pola Świątkowska

Wyróżnienia:

1. Nicole Gaffke
  2. Dominik Burko
  3. Maciej Stępień

W skład komisjo weszli: Magdalena Ciszewska-Rząsa, Zofia Radwańska, Marcin Warchałowski. Natomiast funkcję sekretarza pełniła Aleksandra Trybuła.

Konkurs jest elementem projektu pt. „Poznaj moją NATURĘ” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu pt. „Edukacja Kulturalna”.

Ministrerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - logo