Wojna. Ślady znalezione w podróży.

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie pt. “Wojna. Ślady znalezione w podróży”, które odbędzie się 19 października (sobota) o godz. 18.30 w Muzeum Palace, ul. Chałubińskiego 7.

Wykład poprowadzi prof. dr hab. Jerzy Kochanowski, który zabierze nas w podróż, ukazując ślady wojen. Mimo że od zakończenia II wojny światowej minęło już prawie 80 lat, jej ślady można spotkać praktycznie na każdym kroku. Nie zawsze je zauważamy, a jeżeli już, to często nie potrafimy ich odczytać i zinterpretować. Zapraszając na wizualny spacer od warszawskiego Traktu Królewskiego po Japonię, chciałbym pokazać, jak pamięć o wojnie (a raczej wojnach) była i jest wykorzystywana przez ciągle zmieniającą się politykę historyczną, manipulowana i zakłamywana, zacierana i odtwarzana. I jak jest jednocześnie podobna i różnorodna.

Wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego