6 GRUDNIA – W STRONĘ PYSZNEJ I TATRZAŃSKIEJ POEZJI

W stronę Pysznej i tatrzańskiej poezji

Schronisko PTTK na Hali Ornak im. Walerego Goetla

6 grudnia 2019, startujemy o godzinie 18.30

Niepowtarzalne przedstawienia z udziałem aktorów Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza „Witkacego”, cudowna atmosfera, artyści -muzycy, niekończące się opowieści o Eldorado w Pysznej, dobre jedzonko i mile spędzony czas. Tak właśnie było na zeszłorocznym spotkaniu “W stronę Pysznej i tatrzańskiej poezji”. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim i zapraszamy w tym roku na piątek 6 grudnia. Znowu zanurzymy się w świat Pysznej, nart, ciekawych ludzi. Podczas spotkania prezentacja pracownika Muzeum Tatrzańskiego pod tytułem „Zakopane w czasach Rafała Malczewskiego” zabierze nas w świat międzywojennego Zakopanego. „Pępka świata”, gdzie można było spotkać „Witkacego”, Kornela Makuszyńskiego, Rafała Malczewskiego, Karola Szymanowskiego, Augusta Zamoyskiego i wielu innych. Opowiemy o tym, co to była „luxtorpeda”, jak wyglądał świat zakopiańskich kawiarń i restauracji, jaki był sprzęt narciarski. Nie zabraknie wielu innych ciekawostek z tamtej epoki, serdecznie zapraszamy.