KAZUYASU KIMURA, JAPOŃSKI WNUK BRONISŁAWA PIŁSUDSKIEGO, Z WIZYTĄ W MUZEUM TATRZAŃSKIM

Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na spotkanie z potomkiem postaci wyjątkowej i bardzo zasłużonej dla Zakopanego i Muzeum. Gościem spotkania będzie Kazuyasu Kimura – wnuk Bronisława Piłsudskiego. Spotkanie odbędzie się 22 października (poniedziałek) o godz. 18.00 w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego.

Dr Magdalena Kwiecińska z Muzeum Tatrzańskiego przybliży postać Bronisława Piłsudskiego oraz opowie o jego niezwykle cennych badaniach etnograficznych na Podtatrzu.

W spotkaniu weźmie także udział emerytowany profesor Uniwersytetu Hokkaido, antropolog kultury Koichi Inoue, który jest autorem prac o Bronisławie Piłsudskim oraz o rzemiośle Ajnów.

Spotkanie tłumaczone będzie przez Teruo Matsumoto, pisarza i dziennikarza, wieloletniego korespondenta radia tokijskiego w Polsce.

Wydarzenie jest włączone w obchody 100-lecia Niepodległości.

Partnerem spotkania jest ARIES Hotel & Spa.

22 października 2018 (poniedziałek)
gmach główny Muzeum Tatrzańskiego