KONCERT GÓRALI W WARSZAWSKICH ŁAZIENKACH

W niedzielę 28 kwietnia 2019 o godz. 15 w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich zaśpiewała Hania Rybka wraz z kapelą góralską Związku Podhalan w Zakopanem w składzie: Marcin Zubek, Andrzej Jarząbek, Paweł Trebunia – Tutka, Wojciech Buńda.

Koncert odbył się w ramach prezentowanej wystawy Muzeum Tatrzańskiego „W góry piękniejsze od Tatr (…) nie wierzę”. Był także jednym z wydarzeń zorganizowanych z okazji jubileuszu 130-lecia Muzeum Tatrzańskiego oraz 115-lecia Związku Górali i 100 – lecia Związku Podhalan. Muzyce góralskiej towarzyszyły opowieści o dziejach Zakopanego, Podhala i historii Muzeum Tatrzańskiego.

Wystawę w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie od strony ul. Agrykola można oglądać do 5 maja (niedziela).

Wstęp wolny!