MAŁOPOLSKIE DNI RODZINY W MUZEUM TATRZAŃSKIM

Muzeum Powstania Chochołowskiego
19.05.2019 (niedziela), godz. 10:00 – 14:00

W maju już po raz kolejny Marszałek Województwa “oddaje klucze” do regionu małopolskim rodzinom, zapraszając wszystkich Małopolan do włączenia się w regionalne obchody „Małopolskich Dni Rodziny”.

Z tej okazji zaproponowaliśmy wstęp dla rodzin na hasło „Małopolskie Dni Rodziny” do jednej z naszych filii. W dniu 19 maja (niedziela) o pełnych godzinach, zaczynając od godz. 10:00 startujemy z oprowadzaniem po Muzeum Powstania Chochołowskiego (ostatnie oprowadzanie o godz. 13:00).

Filia Muzeum Tatrzańskiego mieści się w zabytkowej typowej dla budownictwa podhalańskiego chałupie należącej kiedyś do zamożnego gospodarza, Jana Bafii. Wnętrze łączy dzieje powstania z ekspozycją etnograficzną. We wszystkich izbach zabytkowego domu rozmieszczono plansze składające się na część historyczną wystawy. Teksty, podobizny dokumentów i ryciny ukazują dawne tradycje wsi królewskiej Chochołów.

Zapraszamy do Chochołowa!