MATEUSZ SIKORA “PORUSZENIE” WYSTAWA RZEŹB ZE STALI

Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza oraz Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego mają przyjemność zaprosić Państwa na wernisaż dwóch, wyjątkowych wystaw cyklu Ojciec i syn – fotografia i rzeźba organizowanych w ramach IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach” objętego honorowym patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy.

Tytułowy ojciec to wielokrotnie nagradzany fotograf Tomasz Sikora, którego prace prezentowane będą na wystawie plenerowej Hołd dla kolorów na Krupówkach Górnych. Mateusz Sikora, jego syn, to rzeźbiarz, którego pracę podziwiać będzie można na wystawie Poruszenie w Galerii Władysława Hasiora, filii Muzeum Tatrzańskiego.

Mecenasem i Partnerami głównymi festiwalu są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwo Małopolskie oraz Miasto Zakopane.

Oprawę muzyczną wernisażu przygotowali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach.

8 września 2017 (piątek), godzina 18:00
Galeria Władysława Hasiora,
filia Muzeum Tatrzańskiego
(Zakopane, ul. Jagiellońska 18b)

Serdecznie zapraszamy!

Otwarciu będzie towarzyszył koncert uczniów Szkoły Muzycznej z Katowic.

Program koncertu:
1. Wiktoria Jagodzińska, fortepian, klasa Beaty Bilińskiej – dr hab prof Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.
F. Chopin: Ballada F-dur op. 38
W. Kilar: 3 Preludia na fortepian
2. Artur Plinta, kontratenor, klasa Piotra Rachockiego – pedagoga PSM I i II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach
G. F. Haendel: Aria Sesto “Svegliatevi nel core” z opery “Giulio Cesare in Egitto”