OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA 7 CZERWCA (PIĄTEK) – JULIUSZ ZBOROWSKI I JEGO DZIEŁO. W 130-LECIE MUZEUM TATRZAŃSKIEGO W ZAKOPANEM – FOTORELACJA

Za nami dzień drugi konferencji poświęconej Juliuszowi Zborowskiemu, pierwszemu dyrektorowi Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem. Cel konferencji to m.in. integracja specjalistów ze środowiska naukowego i muzealniczego, którzy podejmują badania odnoszące się do zjawisk związanych z kulturą Podtatrza oraz jej przemianami i współczesnymi kontekstami, zarówno na obszarze wiejskim jak i miejskim, w jej materialnym i niematerialnym wymiarze.

Podczas konferencji prezentowane były wyniki badań naukowych w zakresie etnologii, antropologii kulturowej, folklorystyki, muzealnictwa, etnomuzykologii, językoznawstwa, historii oraz do dzielenia się swoją wiedzą na temat szeroko rozumianego dziedzictwa Podhala, Spisza i Orawy.

Poruszane był zagadnienia dotyczące krajobrazu kulturowego wspomnianych rejonów, a ponadto obszary badań i zbiory muzealne Podhala.

Konferencję “Juliusz Zborowski i jego dzieło. W 130-lecie Muzeum Tatrzańskiego” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Fot. Klaudia Kot