OSTATNIE (PRZED REMONTEM) WYDARZENIE W WILLI OKSZA

„GIEWONT W SZTUCE” ORAZ „KOLEKCJA ROZDZIAŁ II”

[KURATORSKIE OPROWADZANIE PO WYSTAWACH]

Galeria Sztuki w willi Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem)

21 II 2020, godz. 18.00

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w ostatnim wydarzeniu, przed rozpoczęciem 3-miesięcznego remontu konserwatorskiego w willi Oksza, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 pt. „Rewaloryzacja i modernizacja zabytkowych, drewnianych budynków Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem dla zachowania i prezentacji unikatowego dziedzictwa kulturowego Podhala”.

Godz. 18.00 spotkanie towarzyszące wystawie „Giewont – kolekcja niezwyczajna Obrazy ze zbiorów Elżbiety i Andrzeja Kubasiewiczów” – prowadzenie Zofia Radwańska

Podczas spotkania przybliżona zostanie artystyczna kariera Giewontu. Rozpoczęła się w XIX wieku i trwa do dzisiaj. Ten majestatyczny masyw górski w Tatrach Zachodnich działał i nadal działa na wyobraźnię niezwykle wielu artystów, turystów oraz mieszkańców Zakopanego. Wspólnie przyjrzymy się prezentowanym na wystawie obrazom przedstawiających Giewont, począwszy od płócien z przełomu XIX i XX w., po wizerunki z ostatnich lat.

Godz. 19.15 oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Kolekcja. Rozdział II” – prowadzenie Julita Dembowska

Dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego do kolekcji Muzeum Tatrzańskiego zakupiliśmy zestaw dziesięciu fotografii Zofii Rydet z „Zapisu socjologicznego – Podhale” oraz cztery kolaże autorstwa Jana Dziaczkowskiego z cyklu „Góry dla Warszawy”. Tak powstała wystawa prezentowana obecnie w Okszy „Kolekcja. Rozdział II.”