PROMOCJA KSIĄŻKI DRA HAB. MACIEJA RAKA „MATERIAŁY DO DZIEJÓW POLSKIEJ DIALEKTOLOGII I ETNOLOGII”

PROMOCJA KSIĄŻKI DRA HAB. MACIEJA RAKA „MATERIAŁY DO DZIEJÓW POLSKIEJ DIALEKTOLOGII I ETNOLOGII. LISTY CEZARII BAUDOUIN DE COURTENAY-EHRENKREUTZ–JĘDRZEJEWICZOWEJ, ADAMA FISCHERA, ANTONIEGO KALINY, IZYDORA KOPERNICKIEGO, KAZIMIERZA NITSCHA, SEWERYNA UDZIELI, JULIUSZA ZBOROWSKIEGO.”

Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza

(filia Muzeum Tatrzańskiego)

ul. Zamoyskiego 25

7.06.2019 (piątek), godz. 19:00

Książka zawiera korespondencję Juliusza Zborowskiego z polskimi naukowcami. Oparta jest m.in. na dokumentach z archiwum Muzeum Tatrzańskiego. Wydarzenie towarzyszy ogólnopolskiej konferencji „Juliusz Zborowski i jego dzieło. W 130-lecie Muzeum Tatrzańskiego”.