ROK 2020 ROKIEM DRA TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO

Muzeum Tatrzańskie zaprasza

Rok 2020 Rokiem dra Tytusa Chałubińskiego

Dla Muzeum Tatrzańskiego rok 2020 będzie wyjątkowy ze względu na 200. rocznicę urodzin swojego patrona i ogłoszenie przez miasto Zakopane Roku dra Tytusa Chałubińskiego. Z tej okazji zaplanowanych jest szereg wydarzeń. Najważniejsze z nich to wystawa o dr Tytusie Chałubińskim – wernisaż wystawy planowany jest na drugą połowę czerwca bieżącego roku.  Z kolei 16 sierpnia będzie Dniem Tytusa Chałubińskiego. Tego dnia m.in.  wszyscy chętni wybiorą się na niezwykłą wycieczkę górską na Halę Gąsienicową śladami dra Tytusa Chałubińskiego, którą odbył w 1882 roku. Z kolei w Zakopanem już od marca  można będzie oglądać fotograficzną wystawę plenerową o patronie Muzeum Tatrzańskiego. W lipcu, kiedy obchodzone są Tatrzańskie Musealia – Festiwal Muzeum Tatrzańskiego, odbędzie się rodzinna gra miejska „Śladami Tytusa Chałubińskiego po Zakopanem”. Wspomniana wycieczka na Halę Gąsienicową nie będzie jedyną, bowiem zaplanowana jest wspólna wycieczkę na Wrota Chałubińskiego, podczas której aktorzy przeczytają kolejne teksty Tytusa Chałubińskiego.