Художня майстерня  /  Integracyjne Warsztaty Plastyczne

Кожен вівторок, середа, четвер о 14:00 / wtorki, środy, czwartki godz. 14
Контакти/ kontakt:  rezerwacja@muzeumtatrzanskie.pl, тел. 533 925 111

ТАТРАНСЬКИЙ МУЗЕЙ. ГАЛЕРЕЯ МИСТЕЦТВ НА ВІЛЛІ ОКСА вул. Hr. W. Zamoyskiego 25/ MUZEUM TATRZAŃSKIE WILLA OKSZA ul. Hr. W. Zamoyskiego 25

Усі філії Татрського музею відкриті для відвідування за символічну плату 1 злотий

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.

Na integracyjne warsztaty plastyczne pod opieką wykwalifikowanych edukatorek Muzeum Tatrzańskiego
Warsztaty będą się odbywały w Galerii Sztuki w willi Oksza we wtorki, środy i czwartki o godzinie 14. Udział w warsztatach jest bezpłatny, konieczna jest rezerwacja pod nr. tel. 533 925 111 lub rezerwacja@muzeumtatrzanskie.pl
Oprócz tego wszystkie filie Muzeum Tatrzańskiego są otwarte dla gości z Ukrainy za symboliczną złotówkę.
Szczegółowy program warsztatów:

Redykołki – zwierzątka z gliny
Praca z gliną to świetna okazja do rozwinięcia swoich zdolności manualnych, ale także ogromna zabawa. Dzieci ulepią swoje zwierzątka, które występują na Podhalu, wykorzystując do tego formy na redykołki (redykołki – sery przekazywane w darze mieszkańcom wsi po powrocie z hal)
Termin: Wtorek o 14:00
Czas trwania: 1 godzina
Wiek uczestników: od 5 lat

Tworzenie własnych zabawek
Dawniej, gdy sklepy nie były tak popularne jak dzisiaj, dzieci musiały same zrobić sobie zabawki. Wykorzystały do tego materiały, które znalazły np. patyki z lasu albo skrawki materiałów. Zapraszamy was do stworzenia swoich własnych zabawek – gwarantujemy świetną zabawę!
Termin: Środa o 14:00
Czas trwania: 1 godzina
Wiek uczestników: od 5 lat

Malowanie na szkle
Malarstwo na szkle to technika, która pojawiła się na Podhalu w XVIII wieku. Obrazy stały się nieodłączna częścią kultury podhalańskiej i występowały w każdym góralskim domu. Na warsztatach poznacie technikę malowania na szkle i stworzycie własne obrazy.
Terminy zajęć: Czwartek o 14:00
Czas trwania – 1,5 godz
Wiek uczestników: 6 lat

РЕДИКОЛКИ – глиняні тварини

Робота з глиною – це чудова можливість розвинути свої ручні  навички,  але також кайф і приємність. діти створюватимуть фігурки тварин які проживають у Підгалі, використовуючи форми редиколки (редиколка – форма для вироблення традиційного сера, які пастушки дарували жителям села після повернення з полонини)

Термін: Вівторок, о 14:00 год.

Адреса: Галерея мистецтв у віллі Окша, вул. Гр. Замойського 2

Тривалість: 1 година

Вік учасників: від 5 років

У минулому, коли магазини не були такими популярними, як сьогодні, дітям доводилося виготовляти іграшки самостійно. Використовували матеріали, які були знайдені, наприклад, з паличок з лісу або обрізків матеріалів. Запрошуємо вас створювати власні іграшки – гарантуємо чудове задоволення!

Термін: середа о 14:00 год.

Адреса: Галерея мистецтв у віллі Окша, вул. Гр. Замойського 25

Вік учасників: від 5 років

Малярство на склі

Малярство на склі  – техніка, яка з’явилася на Пiдгалі у 18 столітті. Малюнки стали невід’ємною частиною підгалянської культури і з’явилися в кожній гірянській хаті. Під час майстер-класу ви навчитеся способу і малярства на склі та створите власні картини.

Термін: четвер о 14 год.

Адреса: Галерея мистецтв у віллі Окша, вул. Гр. Замойського 25