140. URODZINY KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO

8 stycznia 1884 roku urodził się w Stryju jeden z najpopularniejszych twórców polskiej literatury dziecięcej i młodzieżowej, ale również poeta, krytyk teatralny, satyryk – barwna postać dwudziestolecia międzywojennego.

Pracownicy Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego, którego jedna z filii znajduje się w domu pisarza w willi Opolanka, uczcili tę datę tak, jak zapewne życzyłby sobie tego sam Makuszyński – z najmłodszymi!

Dzieci i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piekielniku zaprosili nas na uroczystość poświęconą swojemu patronowi.

Oprócz radosnego programu artystycznego nie zabrakło i prezentów dla zwycięzców i zwyciężczyń konkursów:

– literackiego,

– plastycznego,

– matematycznego

– fotograficznego „Żywa okładka”.

Wręczył je – a jakże – Koziołek Matołek.

Muzeum Tatrzańskie objęło te szkolne obchody swoim patronatem.

Złożyliśmy też kwiaty na grobie pisarza na Cmentarzu Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem.

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń, które przygotowaliśmy dla was w tym rocznicowym 2024 roku!

Fot. S. Szostak i K. Nędza-Sikoniowska