202. rocznica urodzin Tytusa Chałubińskiego

Już jutro, 29 grudnia, obchodzić będziemy 202. rocznicę urodzin naszego Patrona.
Zapraszamy do Gmachu Głównego (ul. Krupówki 10) na obchody i przedpremierowy pokaz części stałej ekspozycji przyrodniczej!

Świętowanie zaczniemy warsztatami dla dzieci pt. Animacja dla Tytusa – polsko-ukraińskie warsztaty z animacji poklatkowej, o których więcej informacji znajduje się na stronie www.muzeumtatrzanskie.pl.

O godzinie 18:00 spotkanie rozpoczniemy krótką prezentacją dra Marcina Warchałowskiego na temat eksponatów przyrodniczych zebranych przez Tytusa Chałubińskiego.

Następnie zaprosimy Państwa na przedpremierowy pokaz części stałej ekspozycji przyrodniczej, poświęconej postaci patrona Muzeum. Wśród ciekawych eksponatów będzie można zobaczyć oryginalną szafę służącą do magazynowania mchów oraz część jego księgozbioru. Będzie to również niepowtarzalna okazja do samodzielnego obejrzenia pod mikroskopem preparatu z mchu tatrzańskiego wykonanego przez doktora Chałubińskiego.

W trakcie spotkania zapraszamy również na symboliczny tort urodzinowy.

Fotografia przedstawiająca Tytusa Chałubińskiego, pochodząca ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego.