Co nowego w muzeum?

„Tatry. Przewodnik dla dużych i małych” – spotkanie autorskie z Pawłem Skawińskim

„Tatry. Przewodnik dla dużych i małych” – spotkanie autorskie z Pawłem Skawińskim

Serdecznie zapraszamy na mini przygodę tatrzańską, 18 lutego (sobota) o godz. 17:00 do gmachu głównego Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10. Podczas spotkania z współautorem książki „Tatry. Przewodnik dla dużych i małych” dowiecie się ciekawostek o tym jak zwierzęta w Tatrach spędzają zimę i będziecie mogli zadać pytania na nurtujące Was tematy. Będzie to również świetna okazja do zakupu tej pięknie ilustrowanej książki z dedykacją autora, w promocyjnej cenie.

Zapraszamy całe rodziny. Po spotkaniu odbędzie się oprowadzanie po części przyrodniczej nowo otwartej wystawy, podczas którego Pan Paweł Skawiński – leśnik, taternik, ratownik górki, instruktor narciarski, zdradzi Wam sekrety mieszkańców Tatr.

Wstęp wolny!

O książce

„Tatry. Przewodnik dla dużych i małych”

Autorzy: Gawryluk Barbara, Skawiński Paweł

Ilustracje: Adam Pękalski

Wydawnictwo Literackie

Przygodę w Tatrach czas zacząć! Gdy raz wybierzecie się na wycieczkę w Tatry, obiecuję, że będziecie chcieli tam wrócić! – zapewnia Paweł Skawiński i wie co mówi, bo sam spędził w tych górach niemal całe swoje dorosłe życie. A wszystko zaczęło się niewinnie, od wycieczki z rodzicami, z nocowaniem w schroniskach i burzą podczas wspinaczki. To dopiero przygoda! Teraz czas na was! Zapraszamy na wyprawę w najsłynniejsze polskie góry, do ostępów leśnych, jaskiń i góralskich chat. Spotkacie wilki, rysie, kozice, świstaki, a nawet niedźwiedzie. Dowiecie się, jak zachować się na szlaku. Skosztujecie góralskich specjałów. Poznacie szczyty, doliny, stawy i potoki. I nie bójcie się, bo z takim przewodnikiem jak Paweł Skawiński – leśnik, taternik, ratownik górki, instruktor narciarski – będziecie przygotowani na każdą okazję.

„Tatry. Przewodnik dla dużych i małych” to spisane przez dziennikarkę radiową i autorkę książek dla dzieci, Barbarę Gawryluk, pełne anegdot, cennych informacji, porad i przestróg, kompendium wiedzy dla małych odkrywców, na temat najsłynniejszych polskich gór, które opowieściami ubarwił wieloletni dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, a pięknymi ilustracjami ożywił Adam Pękalski

O autorach:

Autorzy książki to miłośnicy górskich szlaków.

Barbara Gawryluk jest autorką książek dla dzieci, tłumaczką i dziennikarką radiową, a także m.in. Laureatką Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę “Zuzanka z pistacjowego domu” (2009). Od lat prowadzi autorską audycję radiową “Alfabet”.

Paweł Skawiński jest byłym dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego, przewodnikiem tatrzańskim, ratownikiem górskim, a także instruktorem narciarskim. Z wykształcenia jest leśnikiem, a taternikiem z zamiłowania.

Adam Pękalski to ilustrator, grafik oraz absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tworzy rozmaite ilustracje do książek, prasy oraz reklamy.

Wpisz szukane wyrażenie