Co nowego w muzeum?

Eksperymentalny koncert w Opolance

Eksperymentalny koncert w Opolance

28 czerwca w naszej filii w willi Opolanka odbył się finisaż wystawy „Dziatki/Dziadki”, któremu towarzyszył koncert muzyki eksperymentalnej w wykonaniu Macieja Wirmańskiego.

Przybyli na finisaż mogli nie tylko wysłuchać intrygujących dźwięków wydawanych m.in. przez stary zegar i miski z wodą, ale również dowiedzieć się skąd inspiracje i jak powstawał cały projekt audiowizualny rodzeństwa Wirmańskich.

 „Dziatki/Dziadki” to cykl obrazów olejnych, obrazów dźwiękowych (soundscape’ów), nagrań terenowych oraz obiektów pozostających w relacji z konkretnymi miejscami domu i obejścia dziadków artystów. Posługując się różnymi formami wyrazu, rodzeństwo odtwarza miejsce, które było dla nich dziecinną idyllą – jedynym miejscem, gdzie czuli się szczęśliwi i bezpieczni. Niemniej to minione szczęście i bezpieczeństwo nadal kryje w sobie gorycz – choćby gorycz przemijania i ciągle wybrzmiewających pokoleniowych traum. Natalia odpowiada za część wizualną, Maciej za audialną (sound design oraz nagrania terenowe).

Współorganizatorzy: Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury

Wpisz szukane wyrażenie