Co nowego w muzeum?

40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Serdecznie zapraszamy na obchody 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, współorganizowane przez Muzeum Tatrzańskie. Z tej okazji na naszej stronie internetowej udostępniona zostanie wystawa on-line „W rocznicę 13 grudnia 1981. W obiektywie Antoniego Szredera”.

Centralnym punktem dwudniowych obchodów będzie koncert „Wolni mimo zniewolenia” Zespołu Wokalno-Instrumentalnego Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, na którym usłyszymy m.in. piosenki Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego. Zapraszamy do kina „Sokół” 12 grudnia (niedziela) o godz. 18.00.

Z powodów pandemicznych ilość miejsc jest ograniczona. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa: wydarzenia@muzeumtatrzanskie.pl lub telefonicznie 18 20 152 05 wew. 22. Zapisy trwają do 09.12.2021r.

Serdecznie zapraszamy na wspólne obchody!

 

Szczegółowy program

12 grudnia 2021, niedziela

godz. 17:30
otwarcie plenerowej wystawy „Stan wojenny 1981–1983”
ul. Krupówki, rejon oczka wodnego

godz. 18:00
„Trudne słowo Solidarność”, autor Piotr Litka
filmowe wspomnienie o Jerzym Zacharko
Kino Sokół, ul. Orkana 2

„Wolni mimo zniewolenia”
Koncert w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego
Zespół Wokalno-Instrumentalny Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie pod dyrekcją Janusza Wierzgacza
Emilia Pływacz – sopran, Maciej Drużkowski – baryton
W programie piosenki m.in. Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego
Kino Sokół, ul. Orkana 2

Organizatorzy: Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, TVP3 Kraków, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie, Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, Starostwo Powiatowe w Zakopanem, Urząd Miasta Zakopane, Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem.

Współorganizatorzy koncertu: Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, Wadowickie Centrum Kultury w Wadowicach, Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu.

Z powodów pandemicznych ilość miejsc jest ograniczona. Można zagwarantować sobie wejście na uroczystość, zapisując się na: wydarzenia@muzeumtatrzanskie.pl lub telefonicznie 18 20 152 05 wew. 22. Zapisy trwają do 09.12.2021r.

 

13 grudnia 2021, poniedziałek

godz. 18:00
Msza św. w intencji ofiar stanu wojennego
Sanktuarium św. Antoniego, Bulwary Słowackiego 33

Organizatorzy: OO. Bernardyni z Parafii św. Antoniego w Zakopanem, NSZZ Solidarność Zakopane

 

Wydarzenie towarzyszące

Wystawa on-line Muzeum Tatrzańskiego „W rocznicę 13 grudnia 1981. W obiektywie Antoniego Szredera”. Zapraszamy na stronę www.muzeumtatrzanskie.pl

Plakat obchodów 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Na tle muru konary drzew układające się z kobiecą twarz, poniżej logotyp Solidarności. Na dole logotypy organizatorów. Treść plakatu zgodna z treścią ogłoszenia.

Wpisz szukane wyrażenie