SZKICOWNIK PODRÓŻY DO TATR

SZKICOWNIK PODRÓŻY DO TATR

SZKICOWNIK PODRÓŻY DO TATR

MT_20170407_Hasior_WYSTAWA_SzkicownikGaleria Władysława Hasiora
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Jagiellońska 18b

Muzeum Tatrzańskie zaprasza na wystawę poplenerowej Tatrzańskiej Czytelni Szkicowników “Szkicownik podróży do Tatr”. Wystawa jest efektem pracy grupy artystów różnych środowisk twórczych, prezentowane będą prace artystów związanych między innymi z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie oraz z Instytutem Sztuk Pięknych Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

Podczas pleneru w Tatrach twórcy utrwalili w szkicownikach swoje odczucia i obserwacje doświadczane w czasie wędrówki.

Każdy z uczestników wyróżnia się innym warsztatem artystycznym, są wśród nich studenci, absolwenci studiów artystycznych, ale także profesorowie uczelni artystycznych. Pośród artystów posługujących się tradycyjnymi technikami, są też twórcy związani z nowymi mediami.

Podczas pleneru każdy uczestnik wybrał własną drogę a to, co było dla niego ważne uwiecznił w szkicowniku. Szkice są zapisem pełnym świeżości i powstają spontanicznie, na tym też polega ich atrakcyjność. W szkicowniku więcej wolno, szkic można w dowolnej chwili pozostawić niedokończony, można zapisać na nim uwagi, które już nie znajdą się w skończonym dziele. Szczerość i swoboda szkiców zachęca do oglądania szkicowników.

Serdecznie zapraszamy!

Wpisz szukane wyrażenie