Wystawa prac absolwentów Szkoły Kenara

Wystawa prac absolwentów Szkoły Kenara

Wystawa prac absolwentów Szkoły Kenara

21 października – 27 listopada 2016
Galeria Sztuki im. W. i J. Kulczyckich
Zakopane, Droga na Koziniec 8

21 października – 26 października 2016
Galeria Władysława Hasiora
Zakopane, ul. Jagiellońska 18 b

Z okazji Jubileuszu 140-lecia istnienia Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara, w Galerii Władysława Hasiora oraz w Galerii Sztuki im. W. i J. Kulczyckich na Kozińcu organizowana jest wystawa, poświęcona szczególnie postaciom zasłużonych pedagogów – artystów związanych ze szkołą jak i z samym Władysławem Hasiorem.

Na wystawach można zobaczyć m.in. rysunki Patrona szkoły Antoniego Kenara, malarstwo wieloletniego nauczyciela rysunku i malarstwa Arkadiusza Walocha, rzeźby Antoniego Grabowskiego, Zygmunta Piekacza, Władysława Pawlika i Marka Szali. Prezentowane będą również dzieła Tadeusza Brzozowskiego, Zenona Pokrywczyńskiego i Antoniego Rząsy, które pochodzą ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego. Autorem portretów wybitnych twórców jest Ireneusz Wrzesień, natomiast lutnictwo prezentowane jest przez uznanych lutników Franciszka Mardułę i Jerzego Nitonia.

Wystawa w Galerii Sztuki im. W. i J. Kulczyckich na Kozińcu gościć będzie natomiast prace absolwentów “szkoły Kenara”, zarówno tych dawnych, jak i najnowszych. Dzieła ponad 200 artystów, zgromadzone we wszystkich salach ekspozycyjnych dworku Koziańskich, stworzą ciekawą mozaikę talentów rzeźbiarskich, malarskich, lutniczych i innych.

Wystawa trwać będzie do 26 października w Galerii Władysława Hasiora oraz do 27 listopada w Galerii Sztuki im. W. i J. Kulczyckich na Kozińcu.

Jubileusz objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Wpisz szukane wyrażenie