Zjawisko, czyli Genius Loci

Zjawisko, czyli Genius Loci

Zjawisko, czyli Genius Loci

Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego Anna Wende Surmiak, Mecenas Pleneru Roman Roszkiewicz oraz Kurator Artystyczny Pleneru Anna Schumacher zapraszają na wystawę “GENIUS LOCI” III Międzynarodowego Pleneru Artystycznego im. Anny Górskiej, w Galerii Władysława Hasiora, Zakopane, ul. Jagiellońska 18 b. Wystawa trwa do 25 listopada 2016 r.

Jesienią, już po raz trzeci, na zaproszenie pomysłodawczyni pleneru – malarki Anny Schumacher, miało miejsce spotkanie profesjonalnych artystów: malarzy, grafików i rzeźbiarzy, z Polski, Czech, Słowacji oraz Niemiec, aby móc wspólnie pracować podczas III Międzynarodowego Pleneru Artystycznego im. Anny Górskiej – wybitnej architekt, designerki, autorki najbardziej znamienitych projektów końca lat 40 i 50 tych XX w.-realizowanych na terenie Tatr i Podhala, tworzonych w duchu architektury “nowozakopiańskiej”. Anna Górska, doceniająca prawdziwą sztukę, rzemiosło i architekturę góralską, z wyboru związana z Zakopanem, najbardziej znana jest w Polsce z projektów schronisk górskich: na Hali Ornak, na Turbaczu, w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, czy z Polaną Chochołowską – gdzie właśnie tu w niedzielę 23 października w schronisku – miał miejsce Plener Artystyczny pod jej patronatem.

W Galerii Władysława Hasiora można już oglądać twórcze efekty prac takich jak malarstwo, grafika, rysunek oraz rzeźba – pełne tatrzańskich inspiracji tegorocznego pleneru artystycznego, zatytułowanego przez organizatorów “GENIUS LOCI” – “Czar Miejsca”.

Wpisz szukane wyrażenie