Finisaż wystawy „Tatrzańskie Yeti”
Zimą w gmachy głównym Muzeum Tatrzańskiego gościł Yeti. Wraz ze zbliżającą się wiosną, przyszedł czas aby się z nim pożegnać. 3 marca zapraszamy zatem na finisaż wystawy „Tatrzańskie Yeti”, który odbędzie się o godnie 17:00. Będzie to już ostatnia okazja aby wraz z kuratorem zwiedzić tę wyjątkową wystawę.
Ta niezwykła ekspozycja przyciągnęła uwagę zarówno pasjonatów tatrzańskiej przyrody jak i entuzjastów tajemniczych zjawisk, a to za sprawą łączenia legend z rzeczywistością.
Wystawa “Tatrzańskie Yeti” nie jest zwykłą ekspozycją, to doświadczenie, które zaprasza odwiedzających do odkrywania tajemnic gór. Od momentu wejścia na salę, uczestnicy zostają wciągnięci w świat mitów i opowieści o Yeti, tajemniczych istotach, których istnienie wciąż pozostaje tematem dyskusji.
Wystawa została podzielona na kilka części. Pierwsza jest poświęcona zwierzętom żyjącym w okresie plejstoceńskim. Można tu podziwiać cios mamuta czy kompletny szkielet niedźwiedzia jaskiniowego.
Na wystawie są także szczątki zwierząt, które występowały w Tatrach okresowo, jak na przykład żubr czy koziorożec. Gatunki te zostały sztucznie wprowadzone w drugiej połowie XIX w. przez hrabiego Christiana Hohenlohego, który utworzył w celach myśliwskich wielki zwierzyniec w obrębie Doliny Jaworowej i Białej Wody. Ostatni żubr z Tatr w 1932 trafił do ZOO w Pradze.
Kolejna część wystawy została poświęcona zwierzętom współczesnym, które w Karpatach bywają okazjonalnie. To na przykład sęp płowy czy sowa śnieżna. Ciekawostką jest też bóbr, który w ostatnim czasie pojawił się w Morskim Oku.
OPIS WYSTAWY “TATRZAŃSKIE YETI” >>
Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10
Wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego