Co nowego w muzeum?

ALBUM “HASIOR” NOMINOWANY

ALBUM “HASIOR” NOMINOWANY

Miło nam poinformować, że  album “Hasior Kolekcja rzeźb i asamblaży Władysława Hasiora w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem” został nominowany do konkursu Najpiękniejsze Polskie Książki 2021 .Konkurs jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek.

Album wydany przez Muzeum Tatrzańskie jest pierwszym katalogiem dzieł Władysława Hasiora znajdujących się w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego. Obejmuje całość zgromadzonej kolekcji prac przestrzennych zakopiańskiego artysty: zarówno przekazanych przez Hasiora zapisem testamentowym, jak i sukcesywnie pozyskiwanych przez nasze Muzeum.

Dwujęzyczny, polsko-angielski album prezentuje fotografie wszystkich rzeźb i asamblaży z kolekcji muzealnej, a towarzyszy im wprowadzenie Anny Wende-Surmiak, dyrektor Muzeum Tatrzańskiego, oraz – przede wszystkim – tekst kuratorski Julity Dembowskiej. Autorem zdjęć jest Daniel Rumiancew, artysta wizualny, performer i fotografik. Album zaprojektował Jakub de Barbaro, który wspólnie z Mikołajem Hałabudą odpowiadał też za skład publikacji.

Wpisz szukane wyrażenie