Co nowego w muzeum?

Anna Tybor spotkanie w willi Oksza

Anna Tybor spotkanie w willi Oksza

Spotkanie z pierwszą kobietą, która zjechała na nartach z Manaslu tym samym stając się pierwszą Polką, która zjechała na nartach z ośmiotysięcznika poprowadził Wojciech Szatkowski.
Himalaistka opowiadała o wyczynie na granicy ludzkich możliwości z ujmująca skromnością
Licznie zgromadzona publiczność mogła zobaczyć trayler powstającego na temat wyprawy filmu. Cały projekt nosi nazwę “Dream Line Manaslu 8163” Wyprawa odbywała się w szczególnym czasie zaraz po pandemii
Anna Tybor stanęła na szczycie z dwójką swoich włoskich przewodników, 29 września o godzinie 15. Zanim do tego doszło himalaiści mieli za sobą dwutygodniowy pobyt w bazie i kilkakrotne podejścia do kolejnych obozów w celach aklimatyzacji
– Najgorsze było ostatnich kilkaset metrów, pokonaliśmy je bardzo wolno i z dużym trudem. Zajęło nam to sporo czasu dlatego na szczycie byliśmy tak późno. Początkowo zjazd odbywał się w bardzo dobrych warunkach śniegowych, ale niestety na tej wysokości to był duży wysiłek. Później pojawiły się problemy ze szczelinami i serakami. Musieliśmy być bardzo ostrożni i starannie wybierać trasę. – opowiadała zawodniczka, która co roku startuje w najtrudniejszych zawodach ski alpinistycznych Pierra Menta we Włoszech.

Anna Tybor nie chciała zdradzać szczegółów swoich planów. – Chce wejść i oczywiście zjechać na nartach z jakiegoś ośmiotysięcznika, ale nie wiem jeszcze dokładnie z którego – powiedziała na zakończenie spotkania.

 

 

 

Wpisz szukane wyrażenie