Co nowego w muzeum?

Bajki z projektora / Казки з проектора

Bajki z projektora / Казки з проектора

Koziołek Matołek na przeźroczach

Serdecznie zapraszamy na polsko-ukraińskie spotkanie z Koziołkiem Matołkiem w odnowionym Muzeum Kornela Makuszyńskiego w willi Opolanka.

//Українська версія нижче//

Bajki na przeźroczach to dawny sposób oglądania bajek animowanych dla dzieci, który kiedyś był namiastką prawdziwego kina. W dzisiejszych czasach taki sposób zabawy i spędzania wolnego czasu w rodzinnym gronie znów wraca do łask i staje się coraz popularniejszy. Wyświetlane z projektora slajdy o niesfornym koziołku, znanym z komiksu pisarza Kornela Makuszyńskiego oraz ilustratora Mariana Walentynowicza, będą doskonałą okazją do zapoznania się z tą wspaniałą formą oglądania bajek.

Nasze spotkania wpisują się w świętowanie 90-lecia wydania „Przygód Koziołka Matołka”. Choć bowiem komiks powstał w listopadzie 1932 roku, to na książce widnieje data 1933 – dzięki temu publikacja dłużej była nowością wydawniczą, a my… możemy nadal cieszyć się tym pięknym jubileuszem!

Spotkania dedykowane są dzieciom w wieku 4-9 lat, potrwają około godzinę, a wstęp na nie jest wolny!

Na pierwsze zajęcia zapraszamy już w ten piątek, 27 stycznia o godzinie 14:00 do Muzeum Kornela Makuszyńskiego, ul. Tetmajera 15.

Terminy (PIĄTKI): 27.01, 3.02, 10.02, 17.02, 24.02

Start: 14:00

Czas trwania: 1 godz.

Miejsce: Muzeum Kornela Makuszyńskiego, ul. Kazimierza Przerwy-Tetmajera 15, Zakopane

Grupa wiekowa: od 4 do 9 lat

Koszt: wstęp wolny

Zapisy: rezerwacja@muzeumtatrzanskie.pl, nr tel. 533 925 111

Казки з проектора

Казки на прозорих поверхнях – це давній спосіб дивитись мультфільми для дітей, які колись були первістками справжнього кіно. Сьогодні такий спосіб гри і проведення вільного часу в рідному колі здобуває нове визнання і стає дедалі популярнішим. Показувані з проектора слайди про неслухняного цапка, відомого з повісті письменника Корнеля Макушинського «Пригоди Цапка Матолека», стануть чудовою нагодою ознайомитись з цієї чудовою формою дивитись казки.

Терміни (П’ЯТНИЦІ): 27.01, 3.02, 10.02, 17.02, 24.02

Старт: 14:00

Тривання: 1 годин

Місце: Музей Корнеля Макушинського, вул. Казімєжа Пшерви-Тетмаєра 15, Закопане

Вікова група: від 4 до 9 років

Вартість: вхід вільний

Запис: ukraina@muzeumtatrzanskie.pl

Przeźrocze z koziołkiem matołkiem na tle książeczki, na okładce której napisane jest "Przygody Koziołka Matołka" Wydawnictwo Warszawa i narysowany jest idący koziołek

Wpisz szukane wyrażenie