Co nowego w muzeum?

Biały Miś – Brunatny Niedźwiedź

Biały Miś – Brunatny Niedźwiedź

Na zakopiańskim deptaku turyści z niedowierzaniem przyglądali się spacerującym niedźwiedziom. Zmęczone przysiadły przy oczku wodnym i ze zdziwieniem obserwowały ludzi przechadzających się ulicą.
Ta akcja performatywna zaczęła się kilka miesięcy wcześniej kiedy to uczniowie z Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara wygrali grant w programie Wena ufundowany przez Fudndację Rodziny Staraków.

Młodzi artyści współpracowali z Katarzyną Deptą-Garapich i Małgorzatą Mirgą-Tas autorkami wystawy “trzysta diabłów zjadłeś”, którą można oglądać w Galerii Władysława Hasiora. Artystki w zeszłym roku jesienią w uszytych przez siebie strojach białych misiów ruszyły do lasu. Uczniowie “Kenara” w uszytych na lekcjach strojach brunatnych misiów wyruszyli z kolei na Krupówki.
– Akcja nawiązuje do czasów pandemii kiedy w Zakopanem zabrakło turystów a na ulicach i skwerach zaczęły pojawiać się dzikie zwierzęta. Chcemy przypomnieć o najlepszych atutach tego miejsca dzikiej przyrodzie i o tym po co turyści powinni tu przyjeżdżać.- powiedział Marcin Tas nauczyciel w zakopiańskim Kenarze.
Uczniowie wykonali również prace plastyczne, które przez dwa dni można było obejrzeć na wystawie czasowej w willi Oksza.

 

 

Wpisz szukane wyrażenie