BRYDŻ Z KORNELEM MAKUSZYŃSKIM

Zapraszamy do Muzeum Kornela Makuszyńskiego w willi Opolanka – literackiej filii Muzeum Tatrzańskiego – na partyjkę brydża! Jesteś wytrawnym graczem? A może dopiero chciałabyś rozpocząć swoją przygodę z tą grą?

Najbliższe spotkanie odbędzie się 3 kwietnia (środa) o godzinie 11.00.

Kolejne spotkania w środy: 10, 17 i 24 kwietnia 2024 r.

„Jestem bowiem brydżystą, jak zresztą połowa literatury. A przekleństwo moje na tym polega, że gdyby tam, gdzie grają w brydża, było stu graczów i jeden tylko kibic — kibic ten z całą pewnością usiądzie przy mnie. W Zakopanem, gdzie jest dwudziestu brydżystów, a siedmiuset czterdziestu sześciu kibiców, na mnie zawsze przypada około trzystu. A powiadam wam, przyjaciele brydżyści: nie masz w całej Rzeczypospolitej kibiców straszliwszych, namiętniejszych i wytrwalszych niźli tam”.
Tak pisał przed laty Kornel Makuszyński w felietonie „Kibic” (w: „Śpiewający diabeł”, Lwów 1934).

Jeśli termin ten Ci nie odpowiada, ale chcesz grać z nami, zachęcamy do kontaktu:

– mailowo: opolanka@muzeumtatrzanskie.pl

– telefonicznie: +48 18 20 122 63

Adres: ul. Tetmajera 15, Zakopane

Wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego

Rozpoczęliśmy już środowe spotkania brydżowe w Muzeum Kornela Makuszyńskiego, cóż to były za emocje.

Zapraszamy na kolejne!