Co nowego w muzeum?

DNI OTWARTYCH FUNDUSZY EUROPEJSKICH

DNI OTWARTYCH FUNDUSZY EUROPEJSKICH

Zapraszamy na Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Muzeum Tatrzańskim. W najbliższy weekend 7-9 października odbędą się rodzinne warsztaty dla dzieci, prezentacja remontów trzech murowanych filii Muzeum Tatrzańskiego oraz otwarta zostanie wystawa plenerowa.

PROGRAM
–  7 października (piątek) godz. 16.00
Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego
ul. Krupówki 10
“Eko – zabawki” – warsztaty rodzinne
Na zajęciach przeniesiemy się w czasie: dzieci zajmą miejsce swoich rówieśników w dawnej izbie góralskiej. Spróbujemy wyobrazić sobie, jak wyglądał świat bez elektryczności, telewizorów, tabletów i grających zabawek. Poszukamy odpowiedzi na pytania: czym bawiły się dzieci i czy w ogóle miały zabawki, skoro nie dało się ich kupić. Każde dziecko wykona własną eko-zabawkę z materiałów, które możemy znaleźć w naszych domach.
Liczba miejsc jest ograniczona! Pierwszeństwo mają osoby, które zapiszą się wysyłając wiadomość na adres: rezerwacja@muzeumtatrzanskie.pl
9 października ( niedziela) godz. 11.00
Gmach głównym Muzeum Tatrzańskiego
ul. Krupówki 10
“Wielka Zmiana” – prezentacja Ewy Romaniak
Prezentacja prac remontowych przeprowadzonych w 3 murowanych filiach Muzeum Tatrzańskiego: willi Koziańskich, willi Opolanka oraz budynku gmachu głównego Muzeum Tatrzańskiego. Dość przekorny tytuł celowo ma podkreślić fakt wprowadzenia zmian w minimalny sposób ingerujących w oryginalną tkankę zgodnie ze sztuką konserwatorską oraz budowlaną, dzięki którym jednak osiągnięto widoczne zmiany funkcjonalne i techniczne. Celem spotkania ma być przybliżenie zakresu i przebiegu przeprowadzonych prac remontowych, przedstawienie zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych, a także zdradzenie ciekawostek z procesu inwestycyjnego. Spotkanie poprowadzi kierowniczka projektu inwestycyjnego Ewa Romaniak.
 – Wystawy plenerowe prezentujące remonty w trzech filiach: gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego, willi Opolanka i Willi Koziańskich Galerii Kobierców Wschodnich.
 Udział we wszystkich wydarzenia jest bezpłatny.. Serdecznie zapraszamy.

Wpisz szukane wyrażenie