„Duch Gór” na stulecie gmachu głównego

W tym roku gmach główny Muzeum Tatrzańskiego obchodzi 100 lecie swojego istnienia. Odmłodniał i wypiękniał po dwuletnim konserwatorskim remoncie.

Obchody tego jubileuszu rozpocznie koncert zespołu Trebunie Tutki z Zakopanego i Quintetu Urmuli z Tibilisi prezentujący ich wspólny album pt. Duch Gór. Równocześnie koncert zakończy pierwszą konferencję Mountain Panorama International Cultural Heritage Conference,  która odbędzie się w murach odnowionego gmachu

Zapraszamy już 11 czerwca przed gmach główny muzeum Tatrzańskiego o godzinie 20.

Artyści polscy i gruzińscy zabiorą nas w niezwykłą podróż muzyczną do tatrzańsko-kaukaskiego świata.

Trebunie-Tutki i Urmuli z Gruzji połączyły góry i jeden, tatrzańsko-kaukaski Duch Gór  “The Spirit of the Mountains”

Prastare tradycje tych regionów nie giną, oba zespoły wskrzeszają je w pieśniach i opowieściach. Oryginalne instrumentarium, stroje i wielogłosowy, polifoniczny śpiew przeniosą nas w krainy urzekające surowym pięknem: bliskie nam krajobrazy tatrzańskie i zielone doliny Kaukazu. “Duch Gór” Trebuniów Tutków z Zakopanego i Quintetu Urmuli z Tbilisi dowiódł, że dzieli ich tylko język i odległość.

“The Spirit of the Mountains” is a coming together of ancient musical traditions, expressed by two bands highly acclaimed in their respective homelands – Trebunie-Tutki from Zakopane and Urmuli Quintet from Tbilisi.  Using traditional shepherd instruments and polyphonic songs, the musicians tell stories of the highwayman way of life, love and death, and bring back to life the spirits of their ancestors – the legendary heroes of the mountains.