DYREKTOR MUZEUM TATRZAŃSKIEGO PREZESEM IMMA

Fot. z archiwum le Musée Alpin w Chamonix

Bardzo miło jest nam poinformować, iż od czerwca 2018 roku, po raz drugi, prezesem IMMA (International Mountain Museums Alliance) wybrana została Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego – Anna Wende-Surmiak. Koordynację pracy IMMA powierzono Dyrektor Museo Nazionale della Montagna w Turynie Danieli Berta. Członkiem honorowym IMMA został Aldo Audisio, emerytowany Dyrektor Museo Nazionale della Montagna w Turynie, twórca IMMA.

IMMA, czyli Międzynarodowy Związek Muzeów Górskich (International Mountain Museums Alliance), to organizacja zrzeszająca muzea górskie z całego świata. Wszystkie muzea członkowskie gromadzą obiekty i archiwa górskie oraz zajmują się historią eksploracji gór. IMMA ma więc na celu głównie promocję kultury związanej z górami, a także organizację wspólnych projektów i wymianę doświadczeń między instytucjami.