Co nowego w muzeum?

#EdukacjęMamyWNaturze

#EdukacjęMamyWNaturze

Równo za trzy tygodnie (27 maja) ruszamy z projektem edukacyjnym, który kierujemy tym razem głównie do NAUCZYCIELI!

Żyjemy w ciągłej niepewności jutra. Kiedy wiemy już, że możemy przyjąć jedną osobę zwiedzającą na 15 metrów kwadratowych, to ciągle nie wiemy jak długo utrzyma się taka możliwość, jak duże jest ryzyko, jak szybko zmieni się sytuacja epidemiczna. Przez wiele miesięcy, z przerwami muzeum było zamknięte dla publiczności, a nasze wysiłki kierowaliśmy w stronę opieki nad naszymi zbiorami, pracę naukową, wciąż trwające remonty, ale także udostępnianie i edukację, tym razem cyfrowo.

Nie jest nam łatwo wypracować ofertę online, mamy też ciągłe wątpliwości w jakiej formie edukować, żeby nie zanurzać się tylko w ekran. Patrząc z tej perspektywy wyobrażamy sobie z czym mierzą się nauczyciele, dlatego pomyśleliśmy o synergii i solidarności, które pozwalają lepiej radzić sobie z kryzysami.

Wielu z nas jest rodzicami, mamy więc tę perspektywę, wiemy jak mają się nasze dzieci – uczniowie i my – rodzice, ale wciąż nie wiemy jak czują się nauczyciele.

Dlatego zapraszamy serdecznie na cykl spotkań pod nazwą „Edukację mamy w naturze”.

Poszukajmy wspólnie odpowiedzi na pytanie:

czy jesteśmy sobie nawzajem potrzebni?

A jeśli tak, to jak odpowiadać na te potrzeby?

Spróbujmy działać wspólnie!

Śledźcie naszą stronę i facebooka, już wkrótce szczegółowe informacje o pierwszym spotkaniu z cyklu, którego celem będzie wzajemne poznanie.

(dla ułatwienia wszystkie posty informujące o kolejnych spotkaniach będą miały hasztag #EdukacjęMamyWNaturze, a także charakterystyczną, dedykowaną im grafikę autorstwa Anny Filipczak)

Kinga Zuber

Wpisz szukane wyrażenie