FINISAŻ WYSTAWY AUTOPORTRET Z CHANDRĄ. HASIOR I NOWA SZTUKA

Kiedy: 7 listopada 2021

Gdzie: Galeria Władysława Hasiora (Jagiellońska 18b, Zakopane) O której: od 13:30

Program:

13:30 Warsztaty dla dzieci
16:00 Oprowadzanie kuratorskie

FINISAŻ WYSTAWY „AUTOPORTRET Z CHANDRĄ. HASIOR I NOWA SZTUKA”

Serdecznie zapraszamy na finisaż wystawy „Autoportret z chandrą. Hasior i nowa sztuka”, który odbędzie się 7 listopada w Galerii Władysława Hasiora w Zakopanem.

Wystawa, rozlokowana we wszystkich pomieszczeniach galerii, została ułożona wokół ośmiu pojęć wysnutych z praktyki i warsztatu twórczego Władysława Hasiora. Są to: montaż, seans, pomnik, pochód, sarkazm, sacrum, ziemia i atlas. Każde z tych haseł jest kluczem do rozumienia wspólnych wątków sztuki najnowszej i twórczości Hasiora. Każdemu towarzyszy zestawienie prac współczesnych artystek i artystów z wybranymi dziełami zakopiańskiego artysty. W ten sposób wpisujemy jego twórczość w żywą sztukę dnia dzisiejszego.

Finisaż rozpoczniemy o godzinie 13:30 warsztatami dla dzieci. O 16:00 zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie Julity Dembowskiej.