Finisaż wystawy “Zbierało się fajne towarzystwo”

Zapraszamy na finisaż wystawy “Zbierało się fajne towarzystwo”, którą poświęciliśmy śmietance towarzyskiej Zakopanego sprzed stu lat. Już w dwudziestoleciu międzywojennym Zakopane cieszyło się opinią “zimowej i letniej stolicy Polski”. Wiele o bujnym życiu z tamtych lat mówi cytat Rafała Malczewskiego, który w swoich wspomnieniach pisał: “zbierało się tam wcale fajne towarzystwo, co prawda nie wszyscy byli łazikami górskimi; schodziło się bractwo od liny i czekana, artyści, pijacy, uczeni, prorocy i wariaci”. Dzięki unikalnym artefaktom, naszym zbiorom i archiwom, każdy, kto chce poczuć klimat Zakopanego sprzed stu lat znajdzie coś dla siebie. Po wystawie oprowadzi Was kuratorka – Zofia Radwańska.

Wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego

Willa Oksza, ul. Zamoyskiego 25
25.06.2023 r.
godz. 18:00

Finisaż poprzedzi spacer śladami życia artystycznego Zakopanego, w trakcie którego Zofia Radwańska pokaże najciekawsze miejsca na mapie miasta. Zapisy: https://mocgor.pl/aktywnosci_2023/
Miejsce zbiórki: gmach główny Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10, maksymalnie 20 osób., godz. 16:00.

Wystawa została przedłużona do 4 lipca 2023.