Co nowego w muzeum?

Gdy emocje już opadną…

Gdy emocje już opadną…

Relacja z 28. Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju

Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady przeszedł już do historii. Pokazał on różnorodność górskiego świata. Prelekcje o Himalajach i górach wysokich, mieszały się z wycieczkami pieszymi i rowerowymi, warsztatami, spotkaniami autorskimi i koncertami. Muzeum Tatrzańskie reprezentował nasz kolega, Wojciech Szatkowski, który w prezentacji o Narciarstwie Wolności pokazał przenikanie się różnych gór z pracą naukową i przewodnicką w Muzeum Tatrzańskim, oraz pracą instruktorską w Skitourschool.

Ciepła, letnia pogoda w Lądku Zdroju ściągnęła na prezentację Wojtka licznych miłośników gór i skituringu. Opowieści o zimie, skrzącym się śniegu i zjazdach, sprzyjały chwilom ochłody. Wojtek zaprezentował zdjęcia z wycieczek skiturowych we wszystkich ważniejszych pasmach polskich gór: od Bieszczadów na wschodzie, przez sercu bliski Beskid Niski, Sądecki, Gorce, Pieniny, Tatry Wysokie i Zachodnie, Beskid Śląski, Żywiecki po Karkonosze. W spotkaniu z Wojtkiem w Basecamp Feel Austria wzięło udział ponad 200 osób. Miłym akcentem spotkania był konkurs z nagrodami, ufundowanymi przez Muzeum Tatrzańskie i Wydawnictwo Stapis: a były nimi breloczki ze zbójnikami i logo naszego Muzeum, książki „Narciarstwo Wolności” i „Szlakiem znakomitych zakopiańczyków”. Potem Wojtek podpisywał swoje książki w księgarni festiwalowej.

Muzeum Tatrzańskie dziękuje organizatorom festiwalu za zaproszenie i gratuluje wspaniałej organizacji tych czterech pełnych gór dni w Lądku Zdroju. Więcej zdjęć i relacji z Festiwalu znajdziecie na stronie Festiwal Górski w Lądku-Zdroju | The Rocks and Roll Festival (festiwalgorski.pl).

Wpisz szukane wyrażenie