GMACH GŁÓWNY MUZEUM TATRZAŃSKIEGO 5 STYCZNIA OSTATNIE PRZED REMONTEM OPROWADZANIE Z GÓRALSKIM KOLĘDOWANIEM

Niewiele czasu pozostało na zwiedzanie obecnej ekspozycji w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego. Niedziela 5 stycznia będzie ostatnią okazją, aby odwiedzić budynek przed blisko dwuletnim remontem. Z tej okazji Muzeum Tatrzańskie przygotowało wyjątkowe wydarzenie: regionalną oprawę zwiedzania ekspozycji gmachu głównego przed remontem. Wszystkich zainteresowanych oprowadzać więc będzie z góralskim temperamentem i humorem Marcin Zubek, a wszystko zakończy się wspólnym kolędowaniem. Ze względu na ograniczoną przestrzeń gmachu głównego bardzo prosimy o wcześniejsze przybycie.

5 stycznia (niedziela) godz. 16.00

Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego

Przypomnijmy:  Niedziela 5 stycznia to ostatni dzień funkcjonowania tej części muzeum przed blisko dwuletnim remontem. Zakres prac jest ambitny, bo obejmuje nie tylko remont konserwatorski budynku z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych, ale też zostaną zmienione same wystawy. Niestety wiąże się to z utrudnieniami dla zwiedzających – przez dłuższy okres czasu cały gmach główny będzie zamknięty.

Od 6 stycznia zamykamy na minimum półtorej roku nasz gmach główny – ten duży, murowany budynek w stylu zakopiańskim przy Krupówkach – informuje Anna Wende-Surmiak dyrektor Muzeum Tatrzańskiego. – Cały budynek doczeka się generalnego remontu, ale to tylko część zaplanowanych prac na najbliższe miesiące. Nasze ekspozycje dosyć dawno nie były modernizowane i niektóre nie przystają już do wymagań współczesnego zwiedzającego, który widział dużo muzeów w kraju i na świecie i oczekuje czegoś frapującego, nowoczesnego. Oczywiście niektórzy mieli obawy i pytali czy zamienimy obecne wystawy na multimedialne – nie, nie zamienimy. Owszem zmienimy sposób ekspozycji, a multimedia będą nas tylko wspomagać jako czynnik dodatkowy, informacyjny, bo jednak w muzeum nie ma to jak dobry eksponat. Ostatnia okazja, aby zobaczyć ekspozycję w Gmachu Głównym Muzeum Tatrzańskiego to niedziela 5 stycznia w godzinach od 9.00 do 15.00. Ten dzień dla zwiedzających będzie wyjątkowy – Muzeum planuje tutaj dodatkowe atrakcje dla tych, którzy zdecydują się wspólnie pożegnać z wieloletnią ekspozycją prezentowaną przy zakopiańskich Krupówkach.

Muzeum Tatrzańskie realizuje projekt dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 „Rewaloryzacja i modernizacja zabytkowych budynków Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem dla zachowania i prezentacji unikatowego dziedzictwa kulturowego Podhala”.