GMACH GŁÓWNY MUZEUM TATRZAŃSKIEGO ZAMKNIĘTY

Uwaga gmach główny Muzeum Tatrzańskiego będzie zamknięty dla zwiedzających przez najbliższe dwa lata. Rozpoczyna się właśnie generalny remont konserwatorski budynku, zostaną też nieco zmienione i odświeżone ekspozycje stałe znajdujące się w gmachu głównym. Pojawią się tutaj jako dodatek elementy multimedialne, które jednak nie zastąpią eksponatów i dzieł sztuki.  Docelowo na drugim piętrze powstanie przestronna sala na wystawy czasowe, a w przyziemiu sale edukacyjne. Powstanie również ogólnodostępna kawiarnia dla wszystkich chętnych.  Co ważne zabytkowy budynek zostanie wyposażony w windę dla osób niepełnosprawnych dzięki której wszystkie poziomy muzeum będą ogólnodostępne. Warto przypomnieć, że Muzeum Tatrzańskie na co dzień eksponuje około 20-25 procent posiadanych zbiorów. Pozostała część, co jakiś czas prezentowana jest na kolejnych wystawach czasowych, w miarę możliwości poszerzane są też wystawy stałe, ale placówka ma ograniczone możliwości w tym względzie.

Ostatni dzień funkcjonowania ekspozycji stałych w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego – niedziela 5 stycznia był wyjątkowy – wszystkich licznie przybyłych zwiedzających oprowadzali z góralskim komentarzem Zofia Stanuch i Marcin Zubek. Potem uczestnicy pożegnalnego zwiedzania wspólnie z kapelą góralską zaśpiewali kolędy, nie tylko góralskie. Kolejna okazja na odwiedzenie ekspozycji i gmachu głównego dopiero za dwa lata.