Gra miejska „Śladami Tytusa Chałubińskiego” – 14 sierpnia 2020 (piątek)

Zakopane jakiego nie znacie!

Nasze miasto pełne jest urokliwych miejsc, które ulegają stopniowemu zapomnieniu. Ich piękno i kameralny charakter to wielka wartość, dlatego odkryjmy je na nowo!

Podczas gry miejskiej uczestnicy będą mieli za zadanie dotrzeć do wszystkich miejsc, które znajdą się na mapie wyprawy. Plan i harmonogram wycieczki można jednak układać dowolnie.

Wspólnie poznajmy prawdziwe oblicze Zakopanego – zabytki i miejsca, które odegrały ważną rolę w historii miasta i miały ogromny wpływ na kulturę.

Doktor Tytus Chałubiński – patron Muzeum Tatrzańskiego był znanym botanikiem, oddanym lekarzem. W Zakopanem w drugiej połowie XIX wieku pomógł stłumić epidemię cholery, za co do dziś są mu wdzięczni mieszkańcy. Był również wspaniałym społecznikiem. To z inicjatywy oraz dzięki wsparciu finansowemu dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem powstał murowany kościół przy Krupówkach, a Zakopane uzyskało status stacji klimatycznej. Brał też udział w inicjatywie założenia Szkoły Snycerskiej (późniejszej Szkoły Przemysłu Drzewnego), a także Szkoły Koronkarskiej. Postać zasłużona nie tylko dla miasta i regionu.

Gra polegać będzie na odwiedzeniu 7 punktów związanych z patronem Muzeum Tatrzańskiego. Będzie to świetna okazja do poznania doktora Chałubińskiego i miejsc w mieście z nim związanych. Uczestnicy gry proszeni są o zrobienie zdjęcia w odwiedzanym punkcie. Po odwiedzeniu wszystkich punktów w grze miejskiej i udokumentowaniu tego na zdjęciach zapraszamy na metę i finał gry do ogrodu obok Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba. Wśród uczestników gry podczas finału zostaną rozlosowane atrakcyjne upominki.

Start godz. 10.00.

Meta i przyjmowanie uczestników, którzy wzięli udział w grze miejskiej od godziny 17.00 do 17.30 w ogrodzie obok willi Koliba, filii Muzeum Tatrzańskiego, przy ul. Kościeliskiej 18.

Osoby, które stawią się na mecie z fotografiami wszystkich punktów otrzymają kartę  do wzięcia udziału w losowaniu upominków podczas finału o godzinie 18.00.

Finał – zakończenie gry, wylosowanie i wręczenie upominków oraz  podziękowanie uczestnikom o godzinie 18.00

Więcej informacji o całek akcji już wkrótce na naszej stronie internetowej.

Uwaga! Przypominamy o obowiązku zachowania dystansu podczas gry miejskiej. Prosimy również o zakrywanie ust i nosa podczas przebywania w ogrodzie obok willi Koliba, a także dezynfekcję rąk.

Portret Dra Tytusa Chałubińskiego ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego, koloryzacja Rafał Jabłoński -Zelek

„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2020″

Koloryzacja fotografii Rafał Jabłoński-Zelek.

PLIKI DO POBRANIA:

Gra Miejska 2020 Front