„Historia jednej narty”

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników narciarstwa na ostatnie z serii czterech listopadowych spotkań i warsztatów edukacyjnych. Spotkanie z Wojciechem Szatkowskim i historią narciarstwa odbędzie się w czwartek, 30 listopada o godzinie 16:30 w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10.

Spotkanie „Historia jednej narty” będzie poświęcone najstarszym nartom ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego, będzie to idealne wprowadzenie w sezon narciarski.

To opowieść o narcie Stanisława Barabasza z 1888 r., która przetrwała do naszych czasów, o pierwszych wycieczkach narciarskich w Tatry, pierwszych zjazdach i upadkach. O czasie pionierów. Narciarzach, którzy mieli narty z drewna, ale mięśnie z żelaza.

Praktyczne informacje:

Koszt uczestnictwa: 1 złotych od osoby

Bez konieczności wcześniejszych zapisów

Czas trwania spotkania: około 1 godzina

Kolejne spotkania i warsztaty w grudniu, ale już dziś serdecznie na nie zapraszamy:

16 grudnia (sobota)

Godz. 10:30

Gmach główny Muzeum Tatrzańskie, ul. Krupówki 10

„Tradycje bożonarodzeniowe na Podhalu” – warsztaty dla dzieci

Zapisy: rezerwacja@muzeumtatrzanskie.pl

Wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego

28 grudnia (czwartek)