Co nowego w muzeum?

Jesteśmy Gigantem Kultury!

Jesteśmy Gigantem Kultury!

Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem zostało laureatem prestiżowej Nagrody „Giganci Kultury 2023” w kategorii Przestrzeń Kultury. Nominowani w tej kategorii byliśmy wraz z Zamkiem na Wawelu i Katedrą Wawelską oraz Zamkiem Królewskim w Warszawie.

W środę 21 czerwca na Zamku Ujazdowskim w Warszawie odbyła się wielka gala Giganci Kultury 2023. W trakcie wydarzenia uhonorowano instytucje, marki oraz osobistości, które nie tylko wspierają rodzimą kulturę, ale również są aktywnie zaangażowani w działania promujące sztukę oraz pielęgnowanie dziedzictwa narodowego. Nagrody i wyróżnienia przyznano w sześciu kategoriach: Przestrzeń Kultury, Zaangażowani w Kulturę, Inwestycja, Wydarzenie Kulturalne, Mecenas Kultury i Osobowość Kultury.

Nagrodę w kategorii Przestrzeń Kultury, za skupianie się nie tylko na prezentacji zbiorów związanych z regionem, ale także na pielęgnowaniu podhalańskich tradycji i dzieł sztuki, odebrał dyrektor Muzeum Michał Murzyn.

Chcemy, aby Muzeum Tatrzańskie było jeszcze bardziej przyjazne i nowoczesne oraz, co najważniejsze, aby każdy z odwiedzających opuszczał nasze progi pełen pozytywnych wrażeń. Staramy się, aby każdy z Was, znalazł w naszym Muzeum coś dla siebie. Cieszymy się, że nasza praca owocuje. Zapraszamy do wszystkich filii Muzeum Tatrzańskiego!

Fot. Polska Press Grupa

Wpisz szukane wyrażenie