KAZUYASU KIMURA, JAPOŃSKI WNUK BRONISŁAWA PIŁSUDSKIEGO, Z WIZYTĄ W MUZEUM TATRZAŃSKIM i NA KASPROWYM WIERCHU

W dniu 22 października 2018 roku odbyła się w Muzeum Tatrzańskim wizyta Kazuyasu Kimury – japońskiego wnuka Bronisława Piłsudskiego, Koichi Inoue – profesora Uniwersytetu Hokkaido, antropologa kultury oraz Teruo Matsumoto, pisarza i dziennikarza, wieloletniego korespondenta radia tokijskiego w Polsce.

Ogromnym przeżyciem dla japońskich gości był wjazd koleją linową na Kasprowy Wierch. Panorama Tatr zachwyciła, zwłaszcza przy pięknej, słonecznej ciepłej jesiennej aurze.

Goście odwiedzili również symboliczny grób Bronisława Piłsudskiego na Pęksowym Brzyzku.

Wieczorem odbyło się spotkanie w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego. Dr Magdalena Kwiecińska z Muzeum Tatrzańskiego przybliżyła postać Bronisława Piłsudskiego oraz opowiedziała o jego niezwykle cennych badaniach etnograficznych na Podtatrzu. Jan Karpiel Bułecka wraz z przyjaciółmi zagrał na góralską nutę uświetniając spotkanie. Tłumnie zgormadzona publiczność z zaciekawieniem przysłuchiwała się niezwykłej historii Kazuyasu Kimury.

Serdecznie dziękujemy Hotelowi Aries, Polskim Kolejom Linowym oraz Diamond’s Hotel Rzemieślnik za pomoc w organizacji pobytu.

Dziękujemy również Janowi Karpielowi Bułecce z przyjaciółmi za uświetnienie spotkania.