Kolejna nominacja dla albumu Hasior

Miło nam poinformować, że album “Hasior Kolekcja rzeźb i asamblaży Władysława Hasiora w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem”, kolejny raz otrzymał nominację. Tym razem do Literackiej Nagrody Zakopanego w kategorii “Wyróżnienie książki o wybitnych walorach edytorsko-artystycznych” Ogłoszenie zwycięzcy odbędzie się w czasie  festiwalu literackiego, który będzie odbywał się  w Zakopanem w dniach 8-9 lipca.
Dwujęzyczny, polsko-angielski album prezentuje fotografie wszystkich rzeźb i asamblaży z kolekcji muzealnej, a towarzyszy im wprowadzenie Anny Wende-Surmiak, dyrektor Muzeum Tatrzańskiego, oraz – przede wszystkim – tekst kuratorski Julity Dembowskiej. Autorem zdjęć jest Daniel Rumiancew, artysta wizualny, performer i fotografik. Album zaprojektował Jakub de Barbaro, który wspólnie z Mikołajem Hałabudą odpowiadał też za skład publikacji.