Koncert duoAccosphere w Galerii Władysława Hasiora

11 września, XV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach” zagościł w Galerii Władysława Hasiora, filii Muzeum Tatrzańskiego.

W południe, w ramach Klubu rozmów na szczytach, odbyło się spotkanie z artystami duoAccosphere, poprzedzające wieczorny występ. Podczas recitalu, zebrani mieli okazję wysłuchać muzyki kompozytorów XX i XXI wieku regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Koncert kameralny duoAccosphere – Alena Budziňáková oraz Grzegorz Palus, małżeństwa wspólnie wykonywującego utwory na dwa  akordeony, zgromadził wielu miłośników muzyki. Licząca blisko 80 osób publiczność przywiał dyrektor Muzeum Tatrzańskiego Michał Murzyn oraz organizatorzy Festiwalu „Muzyka na Szczytach”.

Zebrani mieli okazję wysłuchać:

Peter Machajdík (1961)

Jeszcze chwila…

Volodymyr Runchak (1960)

Of Sisyphus and Prometheus – two instructive myths a diptych for accordion duo (O Syzyfie i Prometeuszu – dwa pouczające mity na duet akordeonowy)

Miroslav Skoryk (1938-2020)

Melodia (opr. duoAccosphere)

Vacláv Trojan (1907-1983)

Bajki (opr. duoAccosphere)

Andrzej Krzanowski (1951-1990)

Taniec Góralski

Witold Lutosławski (1913-1994)