Co nowego w muzeum?

Konferencja poświęcona obchodom 150-lecia powstania Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego

Konferencja poświęcona obchodom 150-lecia powstania Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego

Serdecznie zapraszamy na konferencję poświęconą obchodom 150-lecia powstania Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.

Wydarzenie upamiętniające powstanie i przypominające historię PTT odbędzie się w piątek, 13 października o godzinie 12:00 w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego (ul. Krupówki 10).

W programie piątkowego wydarzenia m.in. prezentacja Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego oraz jego związków z takim organizacjami i instytucjami jak: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzański Park Narodowy, Stowarzyszenie Przewodników Tatrzańskich, Polski Związek Alpinizmu i Muzeum Tatrzańskie. To wyjątkowa okazja, aby lepiej zrozumieć rolę PTT w kształtowaniu turystyki górskiej i taternictwa.

Konferencji towarzyszy wystawa plenerowa przed gmachem głównym Muzeum Tatrzańskiego, ilustrująca historię Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, do której obejrzenia, również serdecznie zapraszamy.

 

Polskie Towarzystwo Tatrzańskie (w skrócie PTT) powstało w 1873 roku, jest organizacją zrzeszającą miłośników gór. Posiada ponad 3000 członków w 55 oddziałach, kołach i szkolnych kołach. W szeregach organizacji oprócz turystów i alpinistów są ludzie zawodowo związani z górami (przewodnicy, pracownicy schronisk, leśnicy, naukowcy prowadzący badania na terenie gór). Towarzystwo stara się propagować turystykę indywidualną, zarówno letnią, jak i zimową, uprawianą w małych grupach, narciarstwo (również wysokogórskie) oraz alpinizm. Dużą wagę przywiązuje do edukacji młodych turystów, uważając, iż właśnie oni najlepiej uchronią góry przed zniszczeniem. Oddziały organizują przez cały rok wycieczki i wyprawy w góry całego świata. W siedzibach oddziałów (domy kultury, szkoły) prowadzona jest działalność oświatowa. Odbywają się szkolenia, prelekcje, pokazy slajdów i filmów, są organizowane konkursy wiedzy o górach.

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Wstęp wolny

Wpisz szukane wyrażenie