Co nowego w muzeum?

Konkursy dla twórców

Konkursy dla twórców

Zachęcamy do udziału w konkursach.

Konkurs dla twórców

„Zachowaj tradycje – (nie)ginące zawody, umiejętności i obyczaje. Teraz drewno!”

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zaprasza twórców, rękodzielników i rzemieślników wykorzystujących w swojej pracy drewno do udziału w Konkursie „Zachowaj tradycje – (nie)ginące zawody, umiejętności i obyczaje. Teraz drewno!”, którego organizatorem jest Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Prace można zgłaszać w ramach trzech kategorii konkursowych:

– sztuka ludowa

– rękodzieło ludowe

– rzemiosło ludowe.

Trzy najwyżej ocenione prace otrzymają nagrody konkursowe (rzeczowe):

pierwsza nagroda – do 5 000 zł netto,

druga nagroda – do 3 000 zł netto,

trzecia nagroda – do 2 000 zł netto,

2 wyróżnienia w każdej kategorii – do 1 000 zł netto.

Na zakończenie konkursu zostanie zorganizowana gala z udziałem laureatów oraz wystawa ich prac w siedzibie NIKiDW w Warszawie.

Zgłoszenia do pierwszego etapu Konkursu będą przyjmowane do 31 sierpnia 2023 r.

Szczegółowe informacje, formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu dostępne są na stronach: www.nikidw.edu.pl oraz www.nieginacezawody.pl/konkurs/.

 

 

Konkurs dla twórców ludowych i nieprofesjonalnych

„Rodzina”

Zakopiańskie Centrum Kultury, Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór zaprasza do udziału w konkursie „Rodzina”. Konkurs skierowany jest do twórców ludowych i nieprofesjonalnych malujących na szkle i rzeźbiących w drewnie.

Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do twórców pełnoletnich z terenu Polski, w szczególności Podhala, którym bliska jest tradycja i zachowanie dziedzictwa kulturowego Podhala i którzy zapoznali się Regulaminem.

Celem konkursu jest pobudzenie inwencji twórczej oraz rozszerzenie współpracy z twórcami nieprofesjonalnymi malującymi na szkle i rzeźbiącymi w drewnie, popularyzacja tradycyjnego malarstwa na szkle i rzeźby ludowej w drewnie oraz popularyzacja tradycyjnego modelu rodziny oraz tradycji chrześcijańskich przedstawień Świętej Rodziny.

Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie dwie prace. Zostaną one ocenione przez powołane Jury. Pula nagród finansowych wynosi 15.000 zł (piętnaście tysięcy złotych).

W Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór zostanie zorganizowana wystawa pokonkursowa „Rodzina”, której wernisaż odbędzie się w październiku br.

Termin nadsyłania prac upływa z dniem 31 sierpnia 2023 r.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeń pod linkiem: https://www.zakopane.pl/strefa-turystyczna/kultura/zakopianskie-centrum-kultury/czerwony-dwor/warsztaty/konkurs-rodzina

Konkurs jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Etno Polska. Edycja 2023.

Konkurs dla twórców ludowych i nieprofesjonalnych “Rodzina” został objęty patronatem honorowym przez Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolitę Krakowskiego

Wpisz szukane wyrażenie