LATO 2019: ZAPISZ SIĘ NA WAKACYJNE WARSZTATY W MUZEUM TATRZAŃSKIM

Góralskie inspiracje

To już kolejna edycja warsztatów z malowania na szkle, które cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Zajęcia są okazją do zapoznania się z tradycjami i folklorem na Podhalu oraz z samą techniką malarstwa na szkle. Warsztaty dają również możliwość spędzenia wakacyjnego czasu w miłej atmosferze, jak również we wnętrzach zabytkowej willi Oksza, które mogą służyć jako dodatkowa inspiracja do stworzenia obrazka. Każdy z uczestników zabiera wykonaną pracę do domu.

Obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumtatrzanskie.pl, tel: 533 925 111
Data: 3, 10, 17, 24, 31 lipca/ 7, 14, 21, 28 sierpnia (środy)
Godzina: 14:00
Adres: Galeria Sztuki XX wieku willi Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego), ul Zamoyskiego 25

Igłą i nicią malowane – ilustracje do bajki Kornela Makuszyńskiego

Warsztaty poświęcone bohaterowi jednej z bajek Kornela Makuszyńskiego – O tym, jak krawiec pan Niteczka został królem. Tematem zajęć będzie wykonanie ilustracji do przeczytanego wcześniej tekstu bajki przez prowadzących. Głównym „narzędziem”, którym będziemy tworzyć obrazki będzie nić i włóczka. Zapraszamy na wspaniałą zabawę połączoną z poznaniem nowych umiejętności tworzenia ilustracji bez użycia kredek i farb. Zaczynamy spotkaniem w Muzeum Kornela Makuszyńskiego, a następnie (część warsztatową) tworzymy w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza.

Obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumtatrzanskie.pl, tel: 533 925 111
Data: 5, 12, 19, 26 lipca / 2, 9, 16, 23, 30 sierpnia (piątki)
Godzina: 12 zł
Godzina: 13:30
Adres: Muzeum Kornela Makuszyńskiego (filia Muzeum Tatrzańskiego), ul. Tetmajera 15 / Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego), ul Zamoyskiego 25

Las w Tatrach

Czy tutejsze kocie łapki mają coś wspólnego z kotem? Dlaczego krokusy spotykamy tylko wiosną? I ile wspólnego ma wzorzec geograficzny z geografią Na te i inne pytania odpowiemy podczas wspólnego spaceru po wystawie przyrodniczej, przemierzając kolejne piętra roślinności – od regla dolnego po piętro turni. Poznamy tajemnice tatrzańskiego lasu. Podczas warsztatów uczestnicy wykonują pamiątkowe lasy w słoiku, które zabierają ze sobą.

Obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumtatrzanskie.pl, tel: 533 925 111
Data: 2, 9, 16, 23, 30 lipca / 6, 13, 20, 27 sierpnia (wtorki)
Kwota: 12 zł
Godzina: 9:30