Co nowego w muzeum?

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GÓR. Spotkanie z Januszem Majerem i Dariuszem Jaroniem „Góry w cieniu życia”

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GÓR. Spotkanie z Januszem Majerem i Dariuszem Jaroniem „Góry w cieniu życia”

Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem zaprasza na wspólne świętowanie Międzynarodowego Dnia Gór!
W tym roku zapraszamy na spotkanie z Januszem Majerem i Dariuszem Jaroniem.

11 grudnia 2021 / sobota
godz. 18.00
Muzeum Tatrzańskie. Willa Oksza
ul. Zamoyskiego 25
wstęp wolny

Z powodów pandemicznych ilość miejsc jest ograniczona. Można zagwarantować sobie wejście na spotkanie, zapisując się na: wydarzenia@muzeumtatrzanskie.pl

 

Książka „Janusz Majer. Góry w cieniu życia” to nie jest biografia, jakich mnóstwo w księgarniach. To opowieść o miłości do gór, o pasji, o przyjaźniach, nie tylko górskich, i o doskonaleniu ciekawości świata.

Dla Janusza Majera w górach zawsze najważniejszy był człowiek. Wyniki sportowe i własne ambicje schodziły na dalszy plan. Był kierownikiem wielu wypraw w czasach złotej ery polskiego himalaizmu, świadkiem triumfów i porażek, wydarzeń zabawnych i tragicznych.
Legenda polskiego himalaizmu opowie Wam o swoim górskim żywocie i o tym, jak odnaleźć w sobie dystans i pokorę wobec potęgi natury tam, gdzie o życiu i śmierci decydują niuanse. O tym, co dzieje się w człowieku, gdy na odludziu, wśród śniegu i lodu odchodzą przyjaciele, a Wy nie wiecie, co ze sobą począć. Pokaże, jak on i jemu podobni radzili sobie w chwilach, gdy gasła wszelka nadzieja.

Zaprosi Was też do swojego domu, gdzie otoczony książkami, przy lampce dobrego wina, gości przyjaciół, snuje opowieści i plany kolejnych podróży.

(opis wydawcy)

Okładka książki "Janusz Majer. Gór w cieniu życia". Autorzy: Dariusz Jaroń, Janusz Majer. W tle czarno-biała fotografia portretowa

Wpisz szukane wyrażenie