Morskie Oko w Galerii Hasiora

12 marca w naszej filii w Galerii Władysława Hasiora odbył się wernisaż wystawy poplenerowej „Morskie Oko”. Jest to efekt współpracy Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem z Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem.

Tego dnia młodzi artyści mieli również okazję zwiedzić ekspozycję stałą w Galerii Władysława Hasiora, o której opowiedziała im Julita Dembowska. Podczas oficjalnej części głos zabrał dyrektor Muzeum Tatrzańskiego Michał Murzyn, dyrektor PLSP im. Antoniego Kenara Marek Król-Józaga, pedagodzy uczestniczący w plenerze, przedstawicielka młodzieży oraz rektor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Andrzej Bednarczyk. Ekspozycja prezentowana w przestrzeniach Galerii Władysława Hasiora, pokazuje prace uczniów PLSP im. A. Kenara w Zakopanem i PLSP im. J. Kluzy w Krakowie, którzy jesienią zeszłego roku uczestniczyli w plenerze malarskim nad Morskim Okiem.

Obrazy zakopiańskich i krakowskich uczniów pokazują, jak różnorodna może być interpretacja tego samego tematu. Przedstawione w nich Tatry nie ograniczają się jedynie do typowych widoków górskich, ale ukazują różne aspekty przyrody w zmieniających się warunkach pogodowych i o różnej porze dnia. Serdecznie zapraszamy do zobaczenia jak z motywem tatrzańskiego krajobrazu poradzili sobie młodzi artyści. Wystawę można oglądać do 20 marca 2024 r. w Galerii Władysława Hasiora, ul. Jagiellońska 18 b.